BUGÜN 17 TEMMUZ 2024 ÇARŞAMBA  

 
 
ANA SAYFA

HAKKIMIZDA

HİZMETLERİMİZ

SSS

İLETİŞİM

 
 
 
 ÜRÜNLERİMİZ
Statik Mikroişlemcili Servo Voltaj Regülatörü Tamiri İmalatı Satışı
1kVA-1000kVA güç aralığında standart ve özel üretim voltaj regülatörleri

UPS HASTANESİ,üretimde kullandığı yüksek kaliteli malzeme ve herbir cihazına aynı oranda gösterdiği hassasiyet ile standart güçlerde ve voltaj aralığında yada müşterilerinin taleplerine göre özel olarak ürettiği voltaj regülatörleri sayesinde sektöründe saygın bir yer edinmiş olup bu misyonunu geçmişten geleceğe taşıma hedefi ile çağın gerektirdiği teknolojik gelişmeleri takip ederek müşterilerine yüksek kaliteli ürünler sunmaya  devam etmektedir.

Aşağıda yüksek kaliteli bir Voltaj Regülatöründen beklenen özellikler belirtilmiştir ;

Günümüzde teknoloji geliştikçe Elektrik, Elektronik ve Elektromekanik cihazlarda gelişmekte ve yaygınlaşmaktadır. Bu cihazların, ihtiyacı olan Elektrik enerjisi de pahalı bir yatırım olduğu için aynı oranda artmakta ve yetersiz kalan Elektrik enerjisinden dolayı voltaj dalgalanmaları artarak devam etmektedir.

Yüksek teknoloji kullanan sanayideki CNC tezgahları, fabrikadaki motor sürücüler, hastanelerdeki tıbbi cihazlar, iş yerlerimizdeki bilgisayar ve elektronik cihazlar, evlerdeki elektronik beyaz eşyalar, klimalar ve kombiler gibi aletler bu voltaj dalgalanmalarından ciddi şekilde etkilenmektedir. Hatta arıza vererek maddi hasarlara ve iş kaybına neden olmaktadır. Birçok bölgede cihazların aynı anda açılması ve kapatılması voltaj dalgalanmasına neden olduğu gibi belli saatlerde de aşırı yüklenmelerden dolayı voltaj çok düşmektedir ve hassas cihazların tamamen çalışmalarını engellemekte veya arızalanmalarına neden olmaktadır.

Bu nedenle cihazların sigortası olan voltaj regülatörleri voltajı sabit tutarak sağlıklı ve güvenli çalışmalarını sağlamaktadır.  

 

 

Voltaj  regülatörü seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar ;

 

İyi bir Servo Regülatör normal şebeke değişimlerini en iyi şekilde düzeltir. Düzeltme hızı yeterince yüksek (100 V/sn.) ve tam korumalı ise fazlar arası farkı ve gerilim değişimlerini düzelterek çıkışına bağlı olan sistemlerin güvenle çalışmasını sağlar. Çıkış gerilim toleransı ± 1% olabildiği için hassas elektronik yükleri korumada da ideal çözümdür.

            Fakat şebeke geriliminin anlık olarak sıkça değiştiği yerlerde (20–50 VAC arası) mekanik servo sürekli hareket edeceğinden mekanik arıza riski artar ve ayrıca regülatörün düzeltme hızı da yeterli gelmez. Şebeke geriliminin çok sık anlık değiştiği durumlarda çözüm Statik Regülatör olabilir.

            Bu gibi durumlarda Statik Regülatörlerde hareketli parça olmadığı için mekanik arıza riski yoktur. Ayrıca düzeltme hızı Servo Regülatörlere göre daha hızlı olduğu için (500 V/sn.) anlık şebeke değişimlerinde de daha iyi sonuç verir. Fakat çıkış gerilim toleransı (± % 2.5) Servo Regülatöre göre daha fazla olduğu için düzeltme anında tap değiştirilerek küçük gerilim değişimlerine (± 10V) neden olur. Bu durum aydınlatma gibi yüklerde hissedilir. Bu değişlimin bir sakıncası olmamakla birlikte kullanıcı bir problem varmış gibi algılar.

            Dolayısıyla, Statik Regülatörlerin önerileceği yerler şebeke geriliminin çok sıkça değiştiği ve hızlı düzeltme ihtiyacı olan hassas ve kritik makine ve elektronik cihazlar olmalıdır. Genel uygulamalarda ( aydınlatma, bina / fabrika geriliminin düzeltilmesi, kritik olmayan yükler gibi) Servo Regülatör kullanılmalıdır.

            Genel uygulamalarda anlık gerilim değişimleri çok sık oluyorsa mecburen Statik Regülatör kullanılmalıdır. Bu durumda düzeltme anında değişimlerin hissedilmesi çok normaldir.

            Yukarıda anlatılan nedenlerden dolayı Regülatör seçimi yapılmadan önce firmamız ile irtibata geçerek,teknik olarak gerekli bilgiler alınmalı veya gerekiyorsa yerinde ölçüm ve inceleme yapılması doğru çözüm için gereklidir.

Voltaj Regülatörleri başlıca kullanım alanları;

 Bilgisayarlar.
 Çağdaş endüstriyel araçlar.
 Elektrik ve elektronik aletlerin bulunduğu tüm laboratuarlar.
 CNC Takım tezgahları.
 Otomatik kaynak makineleri.
 Telli ve telsiz haberleşme araçları.
 Elektrik ve elektronik tıbbi aletler.
 Hassas, fotoğraf stüdyo araçları.
 Radyo Televizyon verici istasyonları.
 Tv, DVD, Kombi.
 LPG istasyonları doğalgaz sistemleri.
 Klimalar ve diğer ısı kontrol cihazları.
 Endüksiyon ısıtma aygıtları
 Manyetik Cihazlar.
 Aydınlatma aygıtları.
 Doğrultmaçlar.
 Elektrik Motorları.
 Elektro kaplama sistemleri.
 Fabrika , Hastane, Otel ve binaların genel girişleri.
 Ve diğer kararlı gerilim gerektiren yer ve araçlar

 
DİĞER ÜRÜNLERİMİZ
 UPS Tamiri , UPS Aküsü Değişimi , Ups Bakımı , UPS Onarımı ve Yerinde Güç Tespiti
 Yerinde UPS , Regülatör , Redresör ve Diğer Elektronik Cihazların Arıza Tespiti , Tamiri , Onarımı
 Parça Dahil Bakım Anlaşması ve Parça Hariç Bakım Anlaşması
 Akü Şarj Cihazı ve Redresör Tamiri , İmalatı , Satışı ve Teknik Servisi
 Kuru Akü , Jel Akü , Agm Akü , Marin Akü , Temizlik Makinası Aküsü , Forklift Aküsü ve Solar Akü Satışı , Akü Değişimi , Akü Arıza Tespiti
 Güç Kontrol Üniteleri Satışı Tamiri Kurulumu ve Teknik Servisi
 MeanWell Marka SMPS Güç Kaynakları Satışı ve Tamiri
 DATASAFE Akü ; Datasafe NPX Serisi , HX Serisi , HX Front Terminal , D Serisi , C Serisi , MX Serisi
 RITAR Akü ; Ritar RT Serisi , Ritar RA Serisi , Ritar RL Serisi , Ritar DG Serisi
 YUASA Akü ; Yuasa NP Serisi , Yuasa NPL Serisi , Yuasa SWL , Yuasa EN Serisi
 ODYSSEY Akü ; Odyssey PC Serisi 8Ah-126Ah
 HURDA AKÜ ; Hurda akülerinizi , atık akü toplama yönetmeliklerine uygun olarak adresinizden alıp ilgili merkezlere ulaştırıyoruz.
 CYCLON Akü; Cyclon 2V Serisi Aküler
 Sinüs İnvertör taleplerinize stoktan çözüm sunuyoruz..
 Lityum Akü (LITHIUM BATTERY) çözümlerimiz için irtibata geçiniz....
 
 
 
Powered By Online Merkez

Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  SSS  |  İletişim