BUGÜN 22 HAZİRAN 2024 CUMARTESİ  

 
 
ANA SAYFA

HAKKIMIZDA

HİZMETLERİMİZ

SSS

İLETİŞİM

 
 
 
 ÜRÜNLERİMİZ
Kuru Akü , Jel Akü , Agm Akü , Marin Akü , Temizlik Makinası Aküsü , Forklift Aküsü ve Solar Akü Satışı , Akü Değişimi , Akü Arıza Tespiti
2VDC-6VDC-12VDC / 0,8Ah-1000Ah kapasite aralığında 1.Sınıf Akü markaları ve modelleri ile müşterilerimize uygun çözümler sunmaktayız.

UPS HASTANESİ olarak sektördeki geçmişimiz ve birikimlerimizden yola çıkarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre stoklarımızda bulunan akü alternatiflerini kullanılacağı noktayıda gözeterek en iyi performans , fiyat şartları ile siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Portföyümüzde bulunan Kuru Tip Aküler,kısa süre önce üretilmiş,CE,TSE,UL gibi yerli ve uluslararası geçerliliği bulunan,en az 2 yıl garantili ve yine en az 5 yıl ömür beklentili Aküler olmaktadır.Daha yüksek yatırım maliyetlerinin üstlenilebildiği durumlar için ise 3 yıldan 5 yıla kadar uzanan Garanti opsiyonları ve 20 yıla kadar uzanan ömürleri ile farklı özelliklerde Kuru Tip Aküler de müşterilerimize sunulmaktadır. 

Akü seçimi yapılırken nasıl bir sistem içinde kullanılacağı,hangi sıklıkla deşarj edileceği,deşarj esnasında akünün kaç volta kadar düşeceği,akü  üzerinden sürekli aynı amperde mi akım çekileceği yada anlık olarak daha fazla, sonrasında ise sabit bir akım mı ?çekileceği gibi unsurlar iyi tespit edilmelidir.Bütün bu şartlar ve kullanılacağı noktanın farklı özellikleri gözetilerek akü seçimi yapılmalıdır.

Örnek vermek gerekirse; yat,gemi gibi uzun süre kıyıdan uzak olunabileceği ve konumları itibarı ile akülere müdahale etmenin zor olduğu uygulamalarda hem çok uzun ömürlü hemde daha fazla deşarj-şarj döngüsüne müsaade edebilecek Tam Bakımsız Kuru Tip Jel Aküler tercih edilmelidir. Bu şekilde kullanılacak Kuru Tip Jel Aküler ilk yatırım maliyetleri fazla olmakla beraber uzun vadede edinilen kar daha fazla olacaktır.Fakat telefon santralleri gibi daha az kritik uygulamalarda klasik olarak kullanılan Tam Bakımsız Kuru Tip Aküler tercih edilebilir.

Akülerin yoğunlukla kullanıldığı diğer bir alan ise Kesintisiz Güç Kaynağı ( UPS ) uygulamalarıdır.UPS'lerde kullanılan  Aküler Tam Bakımsız Kuru Tip Aküler olarak adlandırdığımız normal şartlarda Kesintisiz Güç Kaynakları ( UPS ) ile birlikte temin edilen akülerdir.Bu aküler  'Valve regulated lead-asid '( VRLA ) olarakta adlandırılan kurşun asitli akülerdir.Elektrolit ekleme işlemine gerek olmadan ofis içinde ve insanlara açık yerlerde kullanılabilen  aküler olmaktadır. 

Aşağıda stoklarımızda bulunan bazı akülerin özellikleri ve kullanım alanları ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Yuasa Marka Kuru Tip Akü;NP Serisi 12V 1.2Ah ile 12V 65Ah aralığında.

  -Yüksek enerji yoğunluğu,
  -İleri plaka teknolojisi,
  -Tamamen kapalı dizayn
  -5 Yıl Ömürlü,
  -2 Yıl Garantili,
 
  Gerek normal gerekse çevrimsel kullanımdaki uzun servis süresi ile günümüzdeki en güvenilir ve çok yönlü VRLA (valf regüleli kurşun asit) aküdür. Ortalama 5 yıl ömürlü olan akünün, kutu ve kapakları sert plastik ABS'den imal edilmiş olup, istek üzerine UL94VO standardına uygun Extreme FR (yanmayı geciktirici) maddeden de imal edilebilir.

Yuasa Marka Kuru Tip Akü;NPL Serisi 12V 24Ah ile 12V 100Ah aralığında.

NPL NP serisinin daha uzun servis ömrüne (10-12 yıl) sahip olan yüksek performans versiyonudur. Standart kutular UL94AB standardına uygun FR (yanmayı geciktirici) tip olup, istek üzerine UL94VO Extreme FR madeden de imal edilebilir.Özel kurşun-kalsiyum alaşımlı plakalar sayesinde, aküler yüksek akım çekimine elverişlidir. "Heavy Duty" (ağır hizmet koşullarına uygun) ızgaralar aküden yüksek performans ve uzun ömür elde edilmesini sağlar. Geniş bir sıcaklık aralığında (-15C° - +60C°) çalışabilir. Şarj verimi çok yüksektir.

 

 

 

Sonnenschein Dryfit Marka Tam Bakımsız Kuru Tip Jel Akü;A500 Serisi 12V 1.2Ah ile 12V 200Ah aralığında.

A500 Serisi ; 1.2Ah ile 200Ah arası kapasitede çok geniş uygulama alanlarına sahip kesinlikle hiçbir bakıma ihtiyacı olmayan Tam Bakımsız Kuru Tip JEL Akülerdir.Valf Regüleli Kurşun Asit ( VRLA ) özelliğinde elektroliti Jel tipi olup VDS onaylıdır.UPS,Telekom,Alarm,Güvenlik,Acil aydınlatma ve Endüstriyel uygulamalar gibi bir çok noktada güvenli bir şekilde kullanılabilirler.

A500 Serisi Jel Aküler de gaz çıkış ve asit damlaması gibi bir durum söz konusu olmadığından işyerlerinde güvenle kullanılabilir.Dryfit Aküler yan yana , üst üste herhsngi bir pozisyonda depolanabilmekte,cihazlara bitişik veya içine rahatlıkla konulabilmektedir.Sarsıntı,yan yatma,devrilme gibi durumlarda zarar görmeyip deniz ve arazi taşıtları , iş makinaları ve tanklarda kullanılabilir,her çeşit nakil vasıtası ile (uçaklar dahil) taşınabilmektedir.Dryfirt Aküler bu nedenlerden dolayı deprem bölgelerinde ki kritik tesislerde de kullanılabilmektedir.

Sonnenschein Dryfit Jel Aküler ,kendi kendine deşarjı çok yavaş olduğundan normal oda sıcaklığında 24 aya kadar şarj edilmeden depolanabilirler.Bu yüzden Dryfit aküler kurulduktan sonra şarj edilmeye gerek duyulmadan direkt servis edilebilirler.Dryfit Akülerin tampon şarjda beklenen servis ömrü 7 yıldır fakat uygulamalarda Dryfit Akülerin 10 yıl ve üzerinde kullanıldığı sıklıkla gözlenmiştir.Dryfit aküler çevre dostu olup,içeriğindeki kurşun,plastik ve asit tamamiyle geri dönüşümlüdür.

A500 Serisi Dryfit Jel Akülerde plakaların gözenekleri tıkanmadığından ' sülfatlaşma ' olayı görülmez.Bu akülerin dibine aktif madde tortuları çökmediğinden akü hücrelerinde dahili kısa devre olasılığı yoktur.

Sonnenschein Dryfit Jel Aküler 0 'sıfır' Volta kadar boşalsalar dahi,şarj edildiklerinde eski durumlarına geri dönebilirler.

 

 
DİĞER ÜRÜNLERİMİZ
 UPS Tamiri , UPS Aküsü Değişimi , Ups Bakımı , UPS Onarımı ve Yerinde Güç Tespiti
 Yerinde UPS , Regülatör , Redresör ve Diğer Elektronik Cihazların Arıza Tespiti , Tamiri , Onarımı
 Parça Dahil Bakım Anlaşması ve Parça Hariç Bakım Anlaşması
 Statik Mikroişlemcili Servo Voltaj Regülatörü Tamiri İmalatı Satışı
 Akü Şarj Cihazı ve Redresör Tamiri , İmalatı , Satışı ve Teknik Servisi
 Güç Kontrol Üniteleri Satışı Tamiri Kurulumu ve Teknik Servisi
 MeanWell Marka SMPS Güç Kaynakları Satışı ve Tamiri
 DATASAFE Akü ; Datasafe NPX Serisi , HX Serisi , HX Front Terminal , D Serisi , C Serisi , MX Serisi
 RITAR Akü ; Ritar RT Serisi , Ritar RA Serisi , Ritar RL Serisi , Ritar DG Serisi
 YUASA Akü ; Yuasa NP Serisi , Yuasa NPL Serisi , Yuasa SWL , Yuasa EN Serisi
 ODYSSEY Akü ; Odyssey PC Serisi 8Ah-126Ah
 HURDA AKÜ ; Hurda akülerinizi , atık akü toplama yönetmeliklerine uygun olarak adresinizden alıp ilgili merkezlere ulaştırıyoruz.
 CYCLON Akü; Cyclon 2V Serisi Aküler
 Sinüs İnvertör taleplerinize stoktan çözüm sunuyoruz..
 Lityum Akü (LITHIUM BATTERY) çözümlerimiz için irtibata geçiniz....
 
 
 
Powered By Online Merkez

Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  SSS  |  İletişim